Sidebar

×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 354

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια των επόμενων φάσεων

 

Η 3η αγωνιστική της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών διεξήχθη την Τετάρτη (19/4), με εξαίρεση την αναμέτρηση Ολυμπιακός Λαμίας-Αλμυρός που θα γίνει την Πέμπτη (20/4). Οι εκπλήξεις δεν έλειψαν, καθώς η Καστοριά αποκλείστηκε στην Κέρκυρα από τη Λευκίμμη. Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι της Καλαμάτας με τον Πανηλειακό, όπου η «Μαύρη Θύελλα» επικράτησε 3-2. 

Στην ενδιάμεση 2η φάση, θα τεθούν αντιμέτωπες οι ΑΕ Λευκίμμης με τον ΠΟ Τρίγλιας στις 26/4 και στη συνέχεια τα τέσσερα ζευγάρια που έχουν προκύψει θα συνεχίσουν τη διεκδίκηση του τροπαίου, όπου ο κάτοχος κερδίζει και ένα εισιτήριο στη Γ’ Εθνική.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΓΣ Προσοτσάνης 4-0

Κεραυνός Πέρνης-ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

2η αγωνιστική

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0

Χωρίς αγώνα πέρασε η Ελπίδα Σκουτάρεως

3η αγωνιστική (19/4)

Ελπίδα Σκουτάρεως-ΑΕ Διδυμοτείχου 3-1

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μακεδονικός Βεύης-ΠΟ Τρίγλιας 1-2

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου-ΑΕ Αλεξάνδρειας 0-3

Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2

2η αγωνιστική

ΑΕ Αλεξάνδρειας-ΠΑΟ Κουφαλίων 4-5 πέν. (1-1 κ. α., παρ.)

Χωρίς αγώνα πέρασε ο ΠΟ Τρίγλιας

3η αγωνιστική (19/4)

ΠΟ Τρίγλιας-ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΕ Λευκίμμης-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών 2-1

Καστοριά-Θύαμις Καστρίου 2-1

2η αγωνιστική

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Καστοριά 0-2

Χωρίς αγώνα πέρασε η ΑΕ Λευκίμμης

3η αγωνιστική (19/4)

ΑΕ Λευκίμμης-Καστοριά 3-0

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Λαμίας 0-2

ΑΟ Σελλάνων-Αλμυρός 0-1 (παρ.)

Ποσειδών Ν. Πόρων-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

2η αγωνιστική

Αλμυρός-Ποσειδών Ν. Πόρων 2-1

Χωρίς αγώνα πέρασε ο Ολυμπιακός Λαμίας

3η αγωνιστική (20/4)

Ολυμπιακός Λαμίας-Αλμυρός

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

Απόλλων Πάργας-Φωκικός 5-6 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕ Μεσολογγίου 2-0

Αίολος Καρπενησίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου 0-2

2η αγωνιστική

Σκουφάς Κομποτίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου 5-1

Χωρίς αγώνα πέρασε ο Φωκικός

3η αγωνιστική (19/4)

Φωκικός-Σκουφάς Κομποτίου 2-0

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βλαχιώτη 1-3

Αργοναύτης Νέας Κίου-ΑΟ Ατλαντίς 1-3

Ασπρόπυργος-Λεωνίδιο 5-4 πέν. (1-1 παρ., 0-0 κ. α.)

2η αγωνιστική

ΑΟ Ατλαντίς-Ασπρόπυργος 1-2

Χωρίς αγώνα πέρασε ο Αστέρας Βλαχιώτη

3η αγωνιστική (19/4)

Αστέρας Βλαχιώτη-Ασπρόπυργος 3-1

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Καλαμάτα 0-2

ΑΟ Κατασταρίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 2-0

ΑΟ Σάμης-Πανηλειακός 0-5

2η αγωνιστική

ΑΟ Κατασταρίου-Πανηλειακός 3-4 παρ. (2-2 κ.α.)

Χωρίς αγώνα πέρασε η Καλαμάτα

3η αγωνιστική (19/4)

Καλαμάτα-Πανηλειακός 3-2

8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Σούρμενα-Πυθαγόρας Σάμου 3-0

ΑΟ Σύρου-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-1

Ηρακλής Θυμιανών-Διαγόρας Ρόδου 1-5

Χωρίς αγώνα πέρασε το Κερατσίνι

2η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Σούρμενα 3-4 παράτ. (2-2)

ΑΟ Σύρου-Κερατσίνι 0-5

3η αγωνιστική (19/4)

Κερατσίνι-Σούρμενα 4-0

9ος όμιλος

2η αγωνιστική

Ερασιτέχνες Πλατανιά-Ηρόδοτος 0-7

Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας 2-4 πέν. (1-1 κ. α.)

3η αγωνιστική (19/4)

Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας 1-0

2η Φάση (26/4)

ΑΕ Λευκίμμης – ΠΟ Τρίγλιας

3η Φάση (3/5)

Ηρόδοτος – ΑΕ Λευκίμμης /ΠΟ Τρίγλιας

Αστέρας Βλαχιώτη – Φωκικός

Καλαμάτα – Κερατσίνι

Ελπίδα Σκουτάρεως – Ολυμπιακός Λαμίας/Αλμυρός