Sidebar

×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 354

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια της 3ης ημέρας του θεσμού

 

Με εντυπωσιακά παιχνίδια και σκορ συνεχίστηκε τη Μ. Τετάρτη (12/4) η δράση στη β’ φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής. Προέκυψαν τα εννέα ζευγάρια της 3ης αγωνιστικής, με τα παιχνίδια να διεξάγονται την προσεχή Τετάρτη 19/4. Η αναμέτρηση που κλέβει την παράσταση και θυμίζει άλλες εποχές και κατηγορίες είναι αυτή της Καλαμάτας με τον Πανηλειακό.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΓΣ Προσοτσάνης 4-0

Κεραυνός Πέρνης-ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

2η αγωνιστική

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0

Χωρίς αγώνα πέρασε η Ελπίδα Σκουτάρεως

3η αγωνιστική (19/4)

Ελπίδα Σκουτάρεως-ΑΕ Διδυμοτείχου

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μακεδονικός Βεύης-ΠΟ Τριγλίας 1-2

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου-ΑΕ Αλεξάνδρειας 0-3

Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2

2η αγωνιστική

ΑΕ Αλεξάνδρειας-ΠΑΟ Κουφαλίων 4-5 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)

Χωρίς αγώνα πέρασε ο ΠΟ Τριγλίας

3η αγωνιστική (19/4)

ΠΟ Τρίγλιας-ΠΑΟ Κουφαλίων

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΕ Λευκίμμης-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών 2-1

Καστοριά-Θύαμις Καστρίου 2-1

2η αγωνιστική

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Καστοριά 0-2

Χωρίς αγώνα πέρασε η ΑΕ Λευκίμμης

3η αγωνιστική (19/4)

ΑΕ Λευκίμμης-Καστοριά

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Λαμίας 0-2

ΑΟ Σελλάνων-Αλμυρός 0-1 παρ. (0-0 κ.α.)

Ποσειδών Ν. Πόρων-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

2η αγωνιστική

Αλμυρός-Ποσειδών Ν. Πόρων 2-1

Χωρίς αγώνα πέρασε ο Ολυμπιακός Λαμίας

3η αγωνιστική (19/4)

Ολυμπιακός Λαμίας-Αλμυρός

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

Απόλλων Πάργας-Φωκικός 5-6 πέν. (0-0 κ.α.. παρ.)

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕ Μεσολογγίου 2-0

Αίολος Καρπενησίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου 0-2

2η αγωνιστική

Σκουφάς Κομποτίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου 5-1

Χωρίς αγώνα πέρασε ο Φωκικός

3η αγωνιστική (19/4)

Φωκικός-Σκουφάς Κομποτίου

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βλαχιώτη 1-3

Αργοναύτης Νέας Κίου-ΑΟ Ατλαντίς 1-3

Ασπρόπυργος-Λεωνίδιο 5-4 πέν. (1-1 παρ., 0-0 κ. α.)

2η αγωνιστική

ΑΟ Ατλαντίς-Ασπρόπυργος 1-2

Χωρίς αγώνα πέρασε ο Αστέρας Βλαχιώτη

3η αγωνιστική (19/4)

Αστέρας Βλαχιώτη-Ασπρόπυργος

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Καλαμάτα 0-2

ΑΟ Κατασταρίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 2-0

ΑΟ Σάμης-Πανηλειακός 0-5

2η αγωνιστική

ΑΟ Κατασταρίου-Πανηλειακός 3-4 παρ. (2-2)

Χωρίς αγώνα πέρασε η Καλαμάτα

3η αγωνιστική (19/4)

Καλαμάτα-Πανηλειακός

8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Σούρμενα-Πυθαγόρας Σάμου 3-0

ΑΟ Σύρου-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-1

Ηρακλής Θυμιανών-Διαγόρας Ρόδου 1-5

Χωρίς αγώνα πέρασε το Κερατσίνι

2η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Σούρμενα 3-4 παρ. (2-2)

ΑΟ Σύρου-Κερατσίνι 0-5

3η αγωνιστική (19/4)

Κερατσίνι-Σούρμενα

9ος όμιλος

2η αγωνιστική

Ερασιτέχνες Πλατανιά-Ηρόδοτος 0-7

Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας 2-4 πέν. (1-1 κ. α., παρ.)

3η αγωνιστική (19/4)

Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας