Sidebar

Οι αναμετρήσεις του 4ου ομίλου

Συνολικά 20 γκολ επετεύχθησαν, στα ματς του τέταρτο ομίλου της Γ' Εθνικής (το ντέρμπι του Βόλου είναι στις 18:30).

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟ...

3/11 ΓΣ Αλμυρός - Μετέωρα 1-1

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Πιερικός 2-2

ΣΚΟΡΕΡ: 45' Κατσαμάγκας, 54' πεν Παπαδόπουλος - 37' Κυπαρίσσης, 71' Κραγιόπουλος

Χορταστικό ματς στη Νεοκαισάρεια με την τοπική ομάδα να προηγείται με 2-0, αλλά να μην μπορεί να πάρει το τρίποντο.

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (Ρούλης Παπαδόπουλος): Γαλάνης, Καταχιώτης, Δερμίσης, Αποστολίδης, Τσιμπούκας, Κατσαρός, Ίτσιος Κων. (46΄Μτσεντλισβίλι), Παγωνίδης, Κατσαμάγκας, Παπαδόπουλος, Ίτσιος Δημ. (80΄Ιωαννίδης)
Πιερικός (Γιάννης Μυστακίδης): Πατσιογιώργος (71΄λ.τ. Κούζας), Βερνάρδος (83΄Δαδάκος), Σκλιοπίδης, Χατζηδίμπας, Κραγιόπουλος Στεφ., Κωτσιαρίδης, Καρτσαμπάς Αθαν., Κραγιόπουλος Μαν., Σεχολάρι, Μηλιώτης (67΄Καρτσαμπάς Αλ.), Κυπαρίσσης

Οικονόμος Τσαριτσάνης - ΑΟ Σελλάνων 1-2

Γεμάτο παιχνίδι στην Τσαριτσάνη, στην περιοχή όπου η τοπική ομάδα ο τοπικός Οικονόμος φιλοξένησε τον ΑΟ Σελλάνων. Οι παίκτες του Κώστα Σταματίου έκανε το 1-0 με τον Τζέκο στο 22', με τον Κόκκινο στο 39' να διπλασιάζει τα γκολ του ΑΟΣ.

Δεύτερο ημίχρονο και στο 64', ο διαιτητής του αγώνα απέβαλε τον Μούλτσια, με τον Πετράκη στο 81' να κάνει το 2-1. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν νωρίτερα, ωστόσο δεν ευστόχησαν στο πέναλτι που κέρδισαν.

ΣΚΟΡΕΡ: 81' Πετράκης / 22' Τζέκος, 39' Κόκκινος
ΚΟΚΚΙΝΗ: 64' Μούλτσιας

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Περτζιόνι (69' Ντούφας), Μπουμπουνάρας (25' Πετράκης), Τσακάλι, Κουμπούρας, Χάμος, Γκαμπέτας, Καραλούλης (46' Μιφτάρι), Μουλτσιάς, Τόλιος (80' Δραχαλίβας), Γαλάνης

ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ (Κώστας Σταματίου): Παπαδόπουλος, Δημολιός, Τζάνης, Αρχοντής, Μπούσδρας, Χάδιαρης, Τσιρογιάννης (67' Υφαντής), Κούρκουλας (76' Πατσαρούχας), Τζέκος, Μπιτέλης (85' Κοντός), Κόκκινος (89' Μπαλτάς)

Πηγή: larisagoal.gr

Απόλλων Μακρυχωρίου - Αστέρας Ιτέας 2-2

Πολύ καλό παιχνίδι έλαβε χώρα στην Καρδίτσα, όπου ο τοπικός Απόλλων Μακρυχωρίου υποδέχθηκε τον Αστέρα Ιτέας, για την έκτη αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Αμφότερες οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο και τους φιλοξενούμενους καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 8' ο Τεντολούρης έκανε το 1-0 για τον Απόλλωνα, με τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους. Από εκεί και ύστερα οι παίκτες του Αστέρα βγήκαν μπροστά και στο 61' έκαναν το 2-1 με τον Κακκάβα. Τα χαμόγελα των γηπεδούχων "έσβησαν" στις καθυστερήσεις, με τον Κακκάβα να πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

ΣΚΟΡΕΡ: 8' 44' Τεντολούρης / 61' 90+ Κακκάβας
ΚΟΚΚΙΝΗ:

Απόλλων Μακρυχωρίου (Βάιος Καραγιάννης): Γεωργαντζάς, Κουλοκτσής, Αργυρόπουλος (72' Μίντζαλι), Ισούφης, Τζιμπούκας, Κοντοβάς, Κατσιγιάννης (56' Μβελέ Τζούνιορ), Κρανιώτης, Τεντολούρης Απ., Ξέρρας (81' Πατσιούρας), Τζουμάκης (69' Μυργιώτης).

Αστέρας Ιτέας (Πάρης Ανδράλας): Πάππος, Ρέλλας, Νικολόπουλος, Ηλιάδης, Κοντογιώργος, Μαυρόπουλος, Γεωργουσόπουλος, Μαλισσόβας, Αλεξίου, Κακκάβας, Σεΐτι

Πηγή: karditsasport.gr

Φωκικός - Θησέας Αγριάς 2-0

ΑΟ Στυλίδας - Αναγέννηση Καρδίτσας 4-3

Το πιο καλό ματς του ομίλου έλαβε χώρα στη Στυλίδα, εκεί που η Πρωταθλήτρια Φθιώτιδας επικράτησε της Αναγέννησης Καρδίτσας με σκορ 4-3, για την έκτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου.

Οι Φθιώτες προηγήθηκαν στο 12' με τον Λέντα, ενώ οι παίκτες της ΑΣΑ έφεραν σε ισορροπία το ματς, με το τέρμα του Γόρδιου στο 20'. Λίγο αργότερα ο Λέντας έβαλε ξανά σε θέση οδηγού την ομάδα του, με τον Καραλή στο 47' να σκοράρει, κάνοντας το 3-1. Το 4-1 έκανε ο Λέντας, ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα στο ματς, με τους Θεσσαλούς να μειώνουν στο 71'. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε λίγο μετά το 90'.