Sidebar

Προαγγελία 1ου και 2ου ομίλου

Προαγγελία 1ου και 2ου ομίλου

Με δυνατά παιχνίδια ξεκινούν ο 1ος και ο 2ος Όμιλος στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. 

1ος Όμιλος

Στο «Ανθή Καραγιάννη» υποδέχεται η Καβάλα τον... πρωτάρη και πρωταθλητή Ξάνθης, Άρη Αβάτου, ο οποίος για πρώτη φορά θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Οι «αργοναύτες» θέλουν να ξεκινήσουν ιδανικά τη σεζόν, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι θα παλέψουν για ένα θετικό αποτέλεσμα, μέσα σε μια δύσκολη έδρα.

Σέντρα σε όλα τα ματς, στις 16:00 της Κυριακής 1/10. 

Αναλυτικά:

ΑΕ Διδυμοτείχου - Νέστος Χρυσούπολης

(Δημοτικό Στάδιο Διδυμοτείχου)

Διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)


Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής - Αετός Ορφανού

(Δημοτικό Στάδιο Ηρακλείας)

Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)


Ορφέας Ξάνθης - Δόξα Προσκυνητών

(Γήπεδο ΑΟΞ)

Διαιτητής: Ψωμόπουλος (Καβάλας)


Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Απόλλων Παραλιμνίου

(ΔΑΚ Κομοτηνής)

Διαιτητής: Σιμίδης (Έβρου)


ΑΟ Καβάλας - Άρης Αβάτου

("Ανθή Καραγιάννη") 

Διαιτητής: Δρακίδης (Θράκης)


Ελπίδα Σκουτάρεως - Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου


(Δημοτικό Στάδιο Σερρών)

Διαιτητής: Πάλιουρας (Μακεδονίας)

2ος Όμιλος

Ο Ηρακλής των πολλών προβλημάτων, θέλει να γυρίσει σελίδα και να ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, στην έδρα της ΑΕ Καρίτσας. Την αποστολή του «γηραιού» θα εκπροσωπήσει ως Γενικός Αρχηγός ο Τάσος Κατσαμπής, ενώ σε αυτή συμπεριλαμβάνονται κυρίως νεαροί ποδοσφαιριστές.

Ερωτηματικό αποτελεί σε τι κατάσταση θα βρεθεί ο Αγροτικός Αστέρας, που ξεκίνησε αργά την προετοιμασία του, ενώ μόλις πριν από μερικές μέρες άλλαξε προπονητή, με τον Γιώργο Φοιρό να παίρνει τη θέση του Διονύση Χασιώτη.

Σέντρα σε όλα τα παιχνίδια στις 16.00.

Αναλυτικά:

Άρης Παλαιοχωρίου - Φίλιππος Αλεξάνδρειας

(Δημ. Παλαιοχωρίου)

Διαιτητής: Τρακαλιανής (Σερρών)


Εδεσσαϊκός - Λαγκαδάς

(Δημ. Γηπ. Εδεσσας)

Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)


ΑΟ Καρδίας - Πιερικός

(Δημ. Νέας Ραιδεστού)

Διαιτητής: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)


ΑΕ Καρίτσας - ΑΕΠ Ηρακλής

(Α' ΔΑΚ Κατερίνης)

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)


Μακεδονικός - Αλμωπός Αριδαίας

(Γηπ. Μακεδονικού)

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)


Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου - Καμπανιακός

(Δημ. Ευόσμου "Δ. Κοντικάκης")

Διαιτητής: Δημητριάδης (Χαλκιδικής)


Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας - Νάουσα

(Δημ. Τρικάλων Ημαθίας)

Διαιτητής: Χανίδης (Μακεδονίας)